ONTHULLING 10e BELGISCHE ZONNEWAGEN.

Het moment waarop iedereen zo lang heeft gewacht, is aangebroken! 🤩 Het afgelopen jaar hebben we zeer hard gewerkt om vandaag dit speciale moment met u te kunnen delen. Met trots presenteren we de Infinite, onze jubileum zonnewagen! ☀️🏎

FACTS AND FIGURES

De Infinite is 5 meter lang en weegt slechts 160 kilogram. Ze kan een topsnelheid behalen van 170 kilometer per uur. 💨

Dankzij onze zelf ontworpen batterij 🔋, kan de zonnewagen maar liefst 900 kilometer rijden zonder het gebruik van zonne-energie. Dit is de afstand van Brussel tot het zuiden  van Frankrijk in vogelvlucht. Ook onze motor is beter in vergelijking met die van elektrische wagens. Zo hebben we een motor ontworpen dat een efficiëntie van 98% heeft, wat beter is dan een motor van Tesla. 🔌

Als we kijken naar de aerodynamica van de wagen, stellen we vast dat de Infinite nog eens 10% meer aerodynamisch is dan onze vorige zonnewagen. 🌬Dit is dankzij het smallere design van de buitenkant van de wagen. De luchtweerstand wordt nog meer verminderd door het gebruik van sharkskin. 🦈 Dit is een nagebootste haaienhuid die we op de wagen plakken en zo beter de lucht kan begeleiden rond de wagen. Tot slot hebben we ook een vin geïmplementeerd dat fungeert als een zeil zoals op een zeilboot, waardoor de wagen door de wind kan zeilen. ⛵️

Een ander gebied waarop we ons focussen, is het zonnepaneel. 🌞 Terwijl het zonnepaneel op uw dak thuis dezelfde type zonnecellen bevat als het zelfgemaakte zonnepaneel op onze wagen ⚡️, slagen we er toch in om meer van het beschikbare zonlicht om te zetten in energie dankzij het gebruik van een extra spiegellaag om het licht te weerkaatsen op het paneel. Ook op dit vlak lukt het ons dus om beter te scoren dan de beschikbare technologie op de markt. 🔥

VERBETERINGEN

Gewicht en efficiëntie zijn van cruciaal belang bij het bouwen van een performante zonnewagen, en dit jaar heeft ons team zich volledig ingezet om de elektrische componenten van de wagen nog efficiënter ⚡️🔌 te maken. Het zonnepaneel, het batterijpakket en de motor zijn alle drie efficiënter dan die van onze vorige zonnewagen, de BluePoint Atlas. Bovendien hebben we alle mechanisch onderdelen ⚙️, zoals de scharnieren, tot het uiterste geoptimaliseerd om elke overtollige gram te besparen. 🏋🏼‍♀️  Hierdoor hebben we nu nog lichtere componenten dan voorheen. 💪🏼Naast gewicht en efficiëntie hebben we ook de stabiliteit ⚖️ van de wagen uitgebreid onderzocht. De juiste afstand tussen de voorste twee wielen, de ideale plaatsing van het batterijpakket ten opzichte van de piloot en de keuze van het implementeren van de vin, hebben allemaal een belangrijke rol gespeeld bij het garanderen van stabiliteit.

JUBELEUMJAAR

Het is een speciaal jaar voor ons team, want na bijna 20 jaar innoveren 💡 en een jaar lang hard werken, zijn we erin geslaagd om de 🔟e Belgische zonnewagen te bouwen. De reeds 9 voorgaande wagens hebben zichzelf al bewezen op verschillende internationale races met de winst in Chili, Zolder en Australië als grootste prestaties. 🏆 De toon is gezet, maar we hebben het volste vertrouwen in de bekwaamheid van ons team en betrouwbaarheid van onze nieuwste zonnewagen. In oktober zullen we dan ook met trots België vertegenwoordigen op het wereldkampioenschap in Australië. 🇧🇪 🇦🇺

foto’s © Solar Team